Godziny przyjęć

Poniedziałek 10:00 - 20:00
Wtorek 10:00 - 20:00
Środa 10:00 - 20:00
Czwartek 10:00 - 20:00
Piątek 10:00 - 20:00
Sobota i Niedziela Zamknięte

Magdalena Barańczuk-Matyba - ZnanyLekarz.pl

Rejestracja telefoniczna

Profilaktyka

Profilaktyka

 Badania profilaktyczne jamy ustnej mają na celu wykrycie próchnicy zębów we wczesnym stadium jej rozwoju i tym samym zapobieganiu wszelkim powikłaniom. Na tych wizytach, przeprowadzanych raz na 6 miesięcy w gabinecie, odbywa się również usuwanie kamienia nazębnego (przy użyciu ultradźwięków) oraz usuwanie osadu poprzez zabieg piaskowania.

Oba powyższe zabiegi, wykonywane regularnie pomagają zapobiegać chorobom zębów i dziąseł oraz przywracają jasny uśmiech - co zawsze poprawia nasze samopoczucie. Po usunięciu kamienia (skalingu) wskazane jest lakierowanie zębów preparatami zawierającymi związki F, który wnikając w szkliwo zapobiega próchnicy.

Istotą dla profilaktyki próchnicy jest również lakowanie bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych. Zabieg ten, całkowicie bezbolesny, przeprowadza się zwłaszcza u dzieci po wyrżnięciu się pierwszych zębów trzonowych stałych (tzw. szóstek) w wieku 6 - 7 lat. Polega on na oczyszczeniu i wypełnieniu bruzd zęba, co uniemożliwia zaleganie w tych miejscach jedzenia i jednocześnie rozwoju bakterii próchnicotwórczych.

O gabinecie

Gabinet stomatologiczny LaserPlus wykonuje zabiegi bezbolesnego leczenia zębów stałych przy pomocy lasera.

Pełen zakres naszych usług: profilaktyka, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, protetyka, chirurgia stomatologiczna, ortodoncja.

Copyright © 2013-2020 Stomatolog Laser Plus Poznań - Twój dentysta - ul. Pasieka 36A (róg Słowiańskiej), Poznań

Znajdź